Hallitus

Keski-Suomen kauppakamarin hallitus

Jari RautjärviPuheenjohtajatoimitusjohtaja, Valtra Oypuh. 040 555 0840jari.rautjarvi@agcocorp.com

Jari Rautjärvi

Puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Valtra Oy

Jari Elonen1. varapuheenjohtajatoimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomopuh. 0400 642 454jari.elonen@elonen.fi

Jari Elonen

1. varapuheenjohtaja
toimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomo

Antti Määttä2. varapuheenjohtajatoimitusjohtaja, Osuuskauppa Keskimaapuh. 050 522 1011antti.maatta@sok.fi

Antti Määttä

2. varapuheenjohtaja
toimitusjohtaja, Osuuskauppa Keskimaa


Timo Koivisto3. varapuheenjohtajakaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunkipuh. 014 266 1501timo.koivisto@jkl.fi

Timo Koivisto

3. varapuheenjohtaja
kaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunki

Pasi SorriFinanssialan valiokuntatoimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankkipuh. 050 577 9834pasi.sorri@op.fi

Pasi Sorri

Finanssialan valiokunta
toimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankki

Marko HuttunenLiikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskuntapuh. 050 329 2563marko.huttunen@jyy.fi

Marko Huttunen

Liikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta



Juha JärviValmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, KA-MU Oypuh. 0400 648 618juha.jarvi@ka-mu.fi

Juha Järvi

Valmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, KA-MU Oy

Suvi MetsolaKasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Export Maker Oypuh. 040 731 0223suvi.metsola@exportmaker.fi

Suvi Metsola

Kasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Export Maker Oy

Kari AhoDigitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Secapp Oypuh. 050 406 3028kari.aho@secapp.fi

Kari Aho

Digitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Secapp Oy


Olli-Pekka JuoperiOsaamisvaliokunnan puheenjohtajaorganisaatiokonsultti, Humap Consultation Oypuh. 050 575 0495olli-pekka.juoperi@humap.com

Olli-Pekka Juoperi

Osaamisvaliokunnan puheenjohtaja
organisaatiokonsultti, Humap Consultation Oy

Markus KallioMatkailuhallituksen puheenjohtajatoimitusjohtaja, Varjolan Tilan Matkailu Oypuh. 0400 655 551markus.kallio@varjola.com

Markus Kallio

Matkailuhallituksen puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Varjolan Tilan Matkailu Oy

Heini KannistoJuniorikillan puheenjohtajaprojektipäällikkö, Pengon Oypuh. 040 172 2120heini.kannisto@pengon.fi

Heini Kannisto

Juniorikillan puheenjohtaja
projektipäällikkö, Pengon Oy