Hallitus

Keski-Suomen kauppakamarin hallitus

Antti MäättäPuheenjohtajatoimitusjohtaja, kauppaneuvos, Osuuskauppa Keskimaapuh. 050 522 1011antti.maatta@sok.fi

Antti Määttä

Puheenjohtaja
toimitusjohtaja, kauppaneuvos, Osuuskauppa Keskimaa

Vesa-Pekka Kangaskorpi1. varapuheenjohtajakonsernijohtaja, Keskisuomalainen Oyjpuh. 050 688 33vpk@media.fi​​​​​​​

Vesa-Pekka Kangaskorpi

1. varapuheenjohtaja
konsernijohtaja, Keskisuomalainen Oyj

​​​​​​​
Jaakko Puurula2. varapuheenjohtajapaikallisjohtaja, Valmet Oyjpuh. 0400 582 904jaakko.puurula@valmet.com

Jaakko Puurula

2. varapuheenjohtaja
paikallisjohtaja, Valmet Oyj


Timo Koivisto3. varapuheenjohtajakaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunkipuh. 014 266 1501timo.koivisto@jkl.fi

Timo Koivisto

3. varapuheenjohtaja
kaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunki

Pasi SorriFinanssialan valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankkipuh. 050 577 9834pasi.sorri@op.fi

Pasi Sorri

Finanssialan valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankki

Timo LouhivaaraLiikenne- ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Kuljetusliike Taipale Oy / Jyväskylän Kaukokiitopuh. 0407622759timo.louhivaara@kaukokiito.fi​​​​​​​​​​​​​​

Timo Louhivaara

Liikenne- ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Kuljetusliike Taipale Oy / Jyväskylän Kaukokiito

​​​​​​​

​​​​​​​


Noora SokeroValmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtajatulosyksikön johtaja, SKANSKA Talonrakennus Oypuh. 0400 976 904noora.sokero@skanska.fi​​​​​​​

Noora Sokero

Valmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtaja
tulosyksikön johtaja, SKANSKA Talonrakennus Oy

​​​​​​​
Anssi KuoppalaDigitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Aito Support Oypuh. 050 522 8698anssi.kuoppala@aitosupport.fi​​​​​​​

Anssi Kuoppala

Digitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Aito Support Oy

​​​​​​​
Suvi MetsolaKasvu- ja kansainvälistymisvaliokunnan puheenjohtajaasiakkuusjohtaja, Export Maker Oypuh. 040 731 0223suvi.metsola@exportmaker.fi

Suvi Metsola

Kasvu- ja kansainvälistymisvaliokunnan puheenjohtaja
asiakkuusjohtaja, Export Maker Oy


Mikko MarkkanenOsaamisvaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Crazy Town Oypuh. 040758 8712mikko.markkanen@crazytown.fi

Mikko Markkanen

Osaamisvaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Crazy Town Oy

Ari PärnänenMatkailuhallituksen puheenjohtajayrittäjä, Yöpuu Yhtiö Oypuh. 0400 544468ari.parnanen@yopuuyhtio.fi

Ari Pärnänen

Matkailuhallituksen puheenjohtaja
yrittäjä, Yöpuu Yhtiö Oy

Jukka KentalaMaakuntakillan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Kehittämisyhtiö Keulinkpuh. 045 133 8586jukka.kentala@keulink.fi

Jukka Kentala

Maakuntakillan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Kehittämisyhtiö Keulink

Susanna HämäläinenJuniorikillan puheenjohtajaViestintä- ja markkinointipäällikkö, Viljakas Oypuh. 040 588 1368susanna.hamalainen@viljakas.fi

Susanna Hämäläinen

Juniorikillan puheenjohtaja
Viestintä- ja markkinointipäällikkö, Viljakas Oy