Hallitus

Keski-Suomen kauppakamarin hallitus

Antti MäättäPuheenjohtajatoimitusjohtaja, kauppaneuvos, Osuuskauppa Keskimaapuh. 050 522 1011antti.maatta@sok.fi

Antti Määttä

Puheenjohtaja
toimitusjohtaja, kauppaneuvos, Osuuskauppa Keskimaa

Jari Elonen1. varapuheenjohtajatoimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomopuh. 0400 642 454jari.elonen@elonen.fi

Jari Elonen

1. varapuheenjohtaja
toimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomo

Vesa-Pekka Kangaskorpi2. varapuheenjohtajakonsernijohtaja, Keskisuomalainen Oyjpuh. 050 688 33vpk@media.fi​​​​​​​

Vesa-Pekka Kangaskorpi

2. varapuheenjohtaja
konsernijohtaja, Keskisuomalainen Oyj

​​​​​​​

Timo Koivisto3. varapuheenjohtajakaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunkipuh. 014 266 1501timo.koivisto@jkl.fi

Timo Koivisto

3. varapuheenjohtaja
kaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunki

Pasi SorriFinanssialan valiokuntatoimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankkipuh. 050 577 9834pasi.sorri@op.fi

Pasi Sorri

Finanssialan valiokunta
toimitusjohtaja, Keski-Suomen Osuuspankki

Marko HuttunenLiikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskuntapuh. 050 329 2563marko.huttunen@jyy.fi

Marko Huttunen

Liikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta



Juha JärviValmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, KA-MU Oypuh. 040 064 8618juha.jarvi@ka-mu.fi

Juha Järvi

Valmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, KA-MU Oy

Anssi KuoppalaDigitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Midare Oypuh. 050 522 8698anssi.kuoppala@midare.fi

Anssi Kuoppala

Digitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Midare Oy

Suvi MetsolaKasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Export Maker Oypuh. 040 731 0223suvi.metsola@exportmaker.fi

Suvi Metsola

Kasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Export Maker Oy


Mikko MarkkanenOsaamisvaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Crazy Town Oypuh. 040758 8712mikko.markkanen@crazytown.fi

Mikko Markkanen

Osaamisvaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Crazy Town Oy

Markus KallioMatkailuhallituksen puheenjohtajatoimitusjohtaja, Varjolan Tilan Matkailu Oypuh. 0400 655 551markus.kallio@varjola.com

Markus Kallio

Matkailuhallituksen puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Varjolan Tilan Matkailu Oy

Marja HeinistöJuniorikillan puheenjohtajayhteisömanageri, ÄäneHubpuh. 044 370 8459marja.heinisto@gmail.com

Marja Heinistö

Juniorikillan puheenjohtaja
yhteisömanageri, ÄäneHub